Pomoce do nauki pisania metodą sylabową
Nauka pisania to zadanie wymagające wielu ćwiczeń. Aby ułatwić dzieciom opanowanie tej umiejętności, warto zaproponować im skuteczne pomoce dydaktyczne . Jak nauczyć dziecko pisać? Zobaczcie karty pracy do nauki pisania w oparciu o naukę czytania metodą sylabową.
Seria „Moje sylabki. Nauka pisania”
Nauka pisania 1
Nauka pisania 2 >>
Nauka pisania 3 >>
Zeszyty ćwiczeń „Moje sylabki – Nauka pisania” przeznaczone są do nauki pisania dla dzieci uczących się czytać metodą sylabową, toteż system wprowadzania kolejnych sylab, wyrazów, pierwszych zdań jest ściśle z nią powiązany.
W zeszytach zastosowano metodę pisania wielkimi literami, ponadto ćwiczenia wzbogacono o dodatkowe zadania stymulujące rozwój motoryki małej: szeregi, sekwencje, labirynty, rysowanie po śladzie.
„Sylaby i zdania do pisania – Karty pracy do klasy 1” >>
Zestaw Sylaby i zdania do pisania jest obszerną i gruntownie przemyślaną pomocą w nauce pisania. Autorki, korzystając z własnych doświadczeń językoznawczych i logopedycznych, opracowały zbiór kart pracy, który wesprze pierwszoklasistów w rozwijaniu umiejętności pisania. Aby ułatwić ten proces, w pierwszej części zestawu zawarto około 200 prostych zdań, zbudowanych z sylab otwartych. Następnie, stopniowo, wprowadzane są trudniejsze, bardziej rozbudowane konstrukcje.
Opracowane w odpowiedniej kolejności sylaby i zdania można przepisywać, pisać z pamięci lub ze słuchu (dyktanda). Przepracowanie materiału kart pracy zgodnie z zaproponowanym planem znacznie poprawi umiejętność pisania. Zbiór polecamy nauczycielom, logopedom i rodzicom.
„Ćwiczenia sylabowe – Czytanie i pisanie”
Część 1 >>
Część 3 >>
Ćwiczenia sylabowe to seria zeszytów wspomagających edukację pierwszoklasisty. Kolejność poznawania kolejnych głosek jest zgodna z przyjętą w podręczniku pt. Nasz elementarz.
Zastosowana w ćwiczeniach metoda sylabowa jest sprawdzonym i skutecznym sposobem na usprawnienie nauki czytania. Poszczególne głoski są wprowadzane wyłącznie w sylabach. Ćwiczenia dostosowano do specjalnych potrzeb uczniów zagrożonych dysleksją (bezszeryfowy font).
Zakres tematyczny ćwiczeń został zintegrowany z poszczególnymi częściami podręcznika Nasz elementarz do klasy 1:
Ćwiczenia Sylabowe 1 –> Nasz Elementarz: Jesień
Ćwiczenia Sylabowe 2 –> Nasz Elementarz: Zima
Ćwiczenia Sylabowe 3 –> Nasz Elementarz: Wiosna